Новини лабораторії

У Чернівецькій фітосанітарній лабораторії святкують день вишиванки з гордістю та радістю. Колоритні вишиванки на співробітниках стають символом національної єдності та культурного спадку. Святкова атмосфера наповнює приміщення позитивом та веселощами, а спільне фото у вишиванках стає яскравою пам’яткою цього дня. Відзначаючи традиції своєї країни, колектив лабораторії підкреслює важливість культурної спадщини та духу спільності.

 

 

 

29 квітня -10 травня 2024 року провідний фахівець відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу Тетяна Тивонюк пройшла курси для провідних фахівців відділів визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу державних установ України. Цікаві лекційні заняття за темами, а саме: — посівні якості насіння і товарних якостей садивного матеріалу; — нормативно-правове регулювання насінництва та розсадництва в Україні; — законодавство України у сфері насінництва та розсадництва. Сертифікація насіння в Україні та процедури її проведення; — формування партій насіння їх маркування та пакування. Відбір проб від партії насіння. Актуальні теми і корисна інформація по ГМО. Державне регулювання обігу ГМО в Україні. Також цікаві презентації роботи відділу аналізу біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур та продуктів їх переробки. Змістовний курс, цікавий і корисний матеріал.

 

29-30 квітня 2024 року провідний фахівець відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу Чернівецької фітолабораторії Тетяна Гунчак пройшла навчальний курс «Визначення якості зерна та продуктів його переробки з використанням нових приладів і стандартів», проведеному Українською лабораторією якості і безпеки продукції АПК в онлайн форматі.

 

 

 

23 — 24 квітня 2024 року фахівці Чернівецької обласної фітосанітарної лабораторії завідувач відділу фітосанітарного аналізу Руснак Людмила Віталіївна та провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу Заєць Єлизавета Миколаївна успішно пройшли стажування спеціалістів у ДУ «Вінницька фітолабораторія».
Фахівці ознайомилися з роботою відділу фітосанітарного аналізу та реєстрації зразків об’єктів регулювання у ДУ «Вінницька фітолабораторія». Опанували основні принципи організації ПЛР-лабораторії, проведення бактеріологічної експертизи згідно ДСТУ 4709:2006, серологічні методи виявлення бактеріологічних та вірусологічних інфекцій, ІФ, ІФА, а також взяли участь у міжлабораторному порівнянні.